בדיקת זכאות למענק עבודה

מדינת ישראל מעניקה למשפחות וליחידים בעלי קשיים כלכליים מענקי עבודה. הזכאות למענק מוגבלת ולכן על כל אחד לבצע בדיקת זכאות למענק עבודה.

סכומי המענק יכולים לעזור לשפר את המציאות הכלכלית של המשפחות ואסור לאלו שזכאים לוותר עליהם. על ידי בדיקה פשוטה ניתן לבדוק את הזכאות ולהגיש את התביעה למענק, המשיכו לקרוא:

 

מי זכאי לקבל מענק עבודה?

הזכאות למענק עבודה ניתנת בעמידה בשלושה תנאים, תנאים אלו מעודכנים לשנת 2022:

 1. גיל – מבקש המענק צריך להיות מעל גיל 23 (כאשר יש לו ילדים מתחת לגיל 19) או מעל גיל 55 (למי שאין ילדים).
 2. הכנסה חודשית – לכל מבקש מענק יהיה טווח של הכנסה חודשית ממוצעת שתזכה אותו במענק עבודה, כאשר יש חשיבות לגיל המבקש ולמספר הילדים שיש לו (ילדים עד גיל 19). הנה הפירוט:
  * בני 23 ומעלה, הורים לילד אחד או לשניים: הכנסה בין 2,130 – 6,420 ש"ח.
  * בני 23 ומעלה, הורים ליותר משלושה ילדים: הכנסה בין 2,130 – 7,030 ש"ח.
  * הורים יחידים בני 23 ומעלה, הורים לילד אחד או לשניים: הכנסה בין 1,310 – 9,710 ש"ח.
  * הורים יחידים בני 23 ומעלה, הורים ליותר משלושה ילדים: הכנסה בין 1,310 – 11,860 ש"ח.
  * בני 55 ומעלה, ללא תלות במספר הילדים: הכנסה בין 2,130 – 6,420 ש"ח.
  * נשים בגיל 60 עד 67: הכנסה בין 800 – 7,750 ש"ח.
 3. בעלות על נכס: אם מבקש המענק מחזיק יותר מ- 50% מנכס מקרקעין (חנות, מגרש או דירה) הוא אינו יכול להגיש בקשה למענק עבודה.

אם אתם לא בטוחים אם אתם זכאים לקבל את המענק, בצעו בדיקת זכאות למענק עבודה. ברחבי הרשת ובאתר רשות המיסים, תוכלו למצוא סימולטורים ומחשבוניים ייעודים לביצוע הבדיקה. מענק עבודה נקרא גם החזר מס שלילי ולכן תוכלו לבצע את החיפוש תחת שם זה.

 

הגשת תביעה למענק עבודהי

אם ביצעתם בדיקת זכאות למענק עבודה ויצאתם זכאים, עליכם להגיש תביעה למענק עבודה לרשות המיסים. ניתן להגיש את התביעה דרך אתר האינטרנט של רשות המיסים, דרך הדואר או הגעה פיזית לאחד הסניפים.

הגשת התביעה פשוטה למדי והיא לא מצריכה מכם פעולות מיוחדות, עליכם להגיש תעודת זהות ואסמכתה על ניהול חשבון לטובת זיהוי.

אם תבחרו להגיש את התביעה באופן מקוון, תיהנו מתהליך מהיר שיקל עליכם לקבל את המענק. דרך האתר תצטרכו לענות על מספר שאלות, לצרף את הטפסים שהצגנו ולחתום על תצהיר שבו אתם מאשרים את הפרטים שהזנתם.

לאחר מכן תקבלו אסמכתה (שאותה מומלץ לשמור) ובכל שלב תוכלו להיכנס למערכת ולראות את הסטטוס של הפנייה.

אם לאחר בחינת רשות המיסים תימצאו זכאים למענק עבודה, תקבלו את המענק ישירות לחשבון הבנק שלכם. הודעה על זכאות המענק תתקבל עד 90 יום מתאריך הגשת התביעה, אם לא תימצאו זכאים, תקבלו על כך הודעה ותהיה לכם את האפשרות לערער על כך עד 30 יום מקבלת ההודעה.

 

בדיקת זכאות למענק עבודה

מהו הסכום המענק שניתן לקבל?

גובה מס הכנסה שלילי שתקבלו מושפע מכל הקריטריונים שציינו לזכאות. קריטריונים כמו גיל, מספר ילדים עד גיל 19, הכנסה חודשית ממוצעת ועוד. על פי נתוני רשות המיסים, סכום מענק ממוצע עומד על 4,000 ש"ח. בחישוב פשוט מדובר על יותר מ- 300 ש"ח בחודש. אולי לרבים זה סכום שנשמע זעום אך למשפחות רבות הסכום יכול לשנות את המציאות הכלכלית.

בדיקת זכאות למענק עבודה היא חשובה והיא יכולה לזכות אתכם בכסף בחזרה. בנוסף, תמיד תוכלו לבצע בדיקת זכאות להחזר מס. החזרי מס ניתנים כאשר המס ששילמתם במהלך השנה גבוה מהמס שנדרש לתשלום בפועל. במקרים אלו תוכלו לקבל את כל הכספים העודפים ששילמתם חזרה לחשבון הבנק. יכול להיות שתזכו לקבל בחזרה סכומים לא מבוטלים שיוכלו לעזור לכם, לכן הבדיקה לזכאות היא כה חשובה.

 

לסיכום, בדיקת זכאות למענק עבודה היא הכרחית והיא תוכל לזכות אתכם בסכום לא מבוטל

אם קראתם את המאמר הזה, בטח שמעתם על מענק עבודה ואתם חושבים כי גם אתם זכאים לקבל אותו. בצעו בדיקת זכאות למענק עבודה בהקדם! אם נמצאתם זכאים, החלו לפעול על מנת לקבל את הכספים המגיעים לכם בחזרה.

תביעת המענק דורשת בירוקרטיה וידע מקדים, אנחנו, בחברת אינדיגו החזרי מס, נוכל לעזור לכם עם כל שלבי הגשת המענק עד לנקודה בה הכסף שמגיע לכם יכנס לחשבון הבנק שלכם.

 

בדיקת זכאות למענק עבודה – שאלות ותשובות

עד מתי ניתן להגיש את התביעה למענק?

ניתן להגיש תביעה לקבלת מענק עבודה עד שנתיים מתום שנת המס שעבורה הבקשה מוגשת. כלומר, עד סוף דצמבר 2022 ניתן להגיש תביעה על שנת 2020 ועד סוף דצמבר 2023 ניתן להגיש תביעה על שנת 2021.

האם מקבלים מענק עבודה באופן אוטומטי?

לא ולא. עליכם לבצע בדיקת זכאות למענק עבודה. אם יצאתם זכאים עליכם להגיש באופן אקטיבי תביעה לקבלת המענק. הפעולה לא מתבצעת באופן אוטומטית ולכן חשוב להיות ערניים לנושא ולזמני הגשת התביעה.

 

הקראת המאמר לבעלי מוגבלויות:

Rate this page
לקבל החזר כספי מהמדינה
ראיון על ידי המראיין והמגיש גדי סוקניק מראיין את נאור אזולאי מנכ"ל אינדיגו פיננסים על החזרי מס לשכירים
נגן וידאו
שיתוף המאמר ברשתות החברתיות:
רוצים לדעת כמה כסף מגיע לכם? מלאו את הטופס ונחזור אליכם עוד מספר דקות
צרו איתנו קשר

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

לוגו אינדיגו פיננסים
או בטלפון