מיצוי זכויות מס הכנסה – כל התשובות לשאלות

סיום שנה אזרחית הוא הזמן האידיאלי למעבר על כל הנתונים שלכם בשנים האחרונות ולביצוע מיצוי זכויות מס הכנסה בתחומים אלו ואחרים. 

במקרים רבים התוקף של בקשות מסוימות ושל דוחות מסוימים הם עד לסוף השנה האזרחית ולכן חשוב להבין מהו מיצוי הזכויות מטעם רשויות המס. 

מיצוי זכויות יכול להגיע לידי ביטוי בהטבות והחזרים, ורצוי שתהיו מלווים באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום על מנת שבאמת תוכלו לקבל את המיצוי המלא של זכויות המס בסוף השנה האזרחית. מאיפה מתחילים? מיד תגלו את הכל. 

מיצוי זכויות מס הכנסה – שכירים, רשויות המס ומה שביניהם

כאשר מדובר על מיצוי זכויות מס הכנסה מדובר על כולם. עובדים שכירים פחות נדרשים לדווח ברמה העצמאית מבחינת הדוחות וההכנסות או הניכויים, אך יש כמה פעולות ששכירים כן צריכים לבצע בצורה עצמאית בסוף שנה אזרחית. 

מיצוי זכויות מס הכנסה

זאת על מנת להיות זכאים לקבלת החזר מס לשכירים ברמות משמעותיות:

הפרשה לביטוח פנסיוני

הרבה שכירים שואלים את עצמם כיצד ניתן לבצע החזר מס ומה התנאים בלי לדעת שהם יכולים לנקוט כמה וכמה צעדים לשם כך. הפרשות אל ביטוחים פנסיוניים מאפשרות לכם הטבות מס כשכירים. חשוב לבצע מיצוי זכויות מס הכנסה לשם כך. הפרשה של סכומים גדולים לביטוח מאפשרת לכם תשלום מס שהינו נמוך יותר ובשלבים מסוימים גם אפשר לשנות את כמות ההפרשות על ידי המעסיקים ברמת האחוזים. כמו כן, אפשר גם להפקיד כסף לביטוח פנסיוני ברמה עצמאית ולהגדיל את הטבות המס המגיעות לכם. 

תיאום מס מול ביטוח לאומי

העובדים בעבודות שונות במהלך השנה במקביל, או אלו שהחליפו את מקום העבודה שלהם במהלך השנה נדרשים לבצע תיאום מס וגם תיאומים שונים מול ביטוח לאומי. כל מי שעבד בעבודות אלו ואחרות במהלך השנה האחרונה שילם את המס ברמה המקסימלית ללא חישובים מדויקים. תיאום מס לפני סוף השנה יאפשר לכם לקבל את הכספים המגיעים לכם עד סוף השנה, ולא ידרוש מכם הגשות להחזרי מס שעלולות לעכב את תהליך קבלת הכספים. כמו כן, שימו לב על הסכומים שנוכו לביטוח לאומי ולא נגבו באופן נכון. ישנם מקרים שבהם מעסיק אחד הפריש כספים, והשני עשה זאת גם במקביל. גם על כך אפשר לקבל כסף בחזרה וחשוב לשים לב לדיווחים לפני תום השנה האזרחית. 

עדכון מלא של טופס 101 

כאשר מדובר על מיצוי זכויות מס הכנסה גם הטופס הסטנדרטי ביותר הוא חלק בלתי נפרד מהתהליך. את הטופס הזה כולנו מכירים בתור כרטיס העובד, בו אנו מצהירים על הזכויות המגיעות לנו בתור שכירים. הזכויות הללו מגיעות בשל מגוון של אירועים בחיים המתרחשים במהלך השנים. לידות, מעבר למקום מגורים אחר בו יש הקלה במס, אבחון ילדים עם נכויות ועוד ועוד. עדכון הטופס כראוי יאפשר לקבל את הטבות המס המלאות בתום השנה ואף יחסוך לכם הגשה של בקשות וזמן רב. 

בדיקת החזר מס משנים שחלפו

אם אתם כבר מבצעים מיצוי זכויות מס הכנסה ומדווחים לקראת סוף שנת המס, הנה הזדמנות טובה לוודא האם מגיע לכם החזר מס וחייבים לכם כספים גם עבור שש השנים הקודמות בהן אולי חויבתם במיסים גבוהים יותר ממה שהייתם צריכים לשלם. חשוב אם כן להשלים את הבקשה להחזרי מס גם עבור שש שנות המס האחרונות ולגלות עולם שלם. לכו תדעו כמה כסף חייבים לכם, ובכלל לא ידעתם על כך. 

ניצול ימי חופשה

מעבר לנושא של החזר מס כמה שנים אחורה ישנם עוד אלמנטים שאפשר לקחת בחשבון בנושא של החזרים אלו. ימי חופשה אפשר לצבור רק אם במהלך השנה ניצלתם יותר משבעה ימים כאשר השאר נצברים לשנה הבאה. לכן לקראת סוף שנה יש לוודא שניצלתם לפחות 7 ימים על מנת שתוכלו לצבור את שאר הימים לשנת המס הבאה. 

מיצוי זכויות מס הכנסה – מהן הזכויות עבור מעסיקים ועבור עצמאיים?

כאשר מדובר על עצמאיים ומעסיקים, אלו בדרך כלל יותר מודעים לתהליך לקראת סוף שנה אזרחית וכמובן גם לחשיבות של הדיווח כי מדובר בבירוקרטיה שחשוב שלא להקל בה ראש. הנה כמה דברים שחשוב לתת עליהם את הדגש:

הפקדה לקרן השתלמות

בתחום של מיצוי זכויות מס הכנסה עצמאיים יכולים להפקיד עד תקרה של 11 אלף ₪ אל קרנות השתלמות. הפקדות אלו מפחיתות משמעותית את גובה המס לתשלום בשנת ההפקדות. כמו כן, קרנות ההשתלמות הן פטורות מרווחי הון. זהו אם כך אפיק מאד משתלם להשקעה עבור עצמאיים המעוניינים בחסכונות לטווח הארוך. 

העברה של כספים אל ביטוח פנסיוני 

אם אתם עצמאיים שמעסיקים עובדים, אתם מחויבים בהפקדה של כספים בביטוח פנסיוני של העובדים הנמצאים תחת חסותכם וכמו גם הנפקת טופס 106 לעובדים. הפקדת הכספים חייבת להתחיל אחר 3 חודשי עבודה לכל המאוחר ולא בתום השנה האזרחית. אי הפקדה בזמן עלולה להוביל אתכם אל הליך משפטי פלילי וחשוב לשים לב לכך. 

תשלום של ביטוח לאומי בהוראות קבע

תשלום קבוע לביטוח לאומי באמצעות הוראת קבע בבנק לאורך שנת המס תיחשב לכם כהוצאה מוכרת ועל כן תוכלו לנכות אותה מגובה ההכנסה בשנת המס הזאת, ולשלם מס הכנסה נמוך יותר. שימו לב, תוכלו להוסיף גם את התשלום של חודש דצמבר המשולם בינואר של השנה לאחרי לצורך חישוב שנת המס האחרונה וכך לחסוך בתשלומי המס גם בשנה הנוכחית עליה אתם מדווחים.

חברת אינדיגו היא מהחברות המובילות בישראל בתחום הפיננסים שתסייע לכם עם מיצוי זכויות מס הכנסה.

לחברה צוות מקצועי ומיומן שיבצע עבורכם מיצוי זכויות מס הכנסה והמורכב מרואי חשבון, יועצי מס, עורכי דין ואנשי תמיכה בתחום החזרי המס והתמודדות עם רשויות המס. לחברה ניסיון, וותק, דוגלת בשירות ברמה גבוהה ומקצועיות ללא דופי.

Rate this page
מיצוי זכויות ממס הכנסה הוא התהליך שבו אדם מבקש למזער את הסכומים שהוא חייב לשלם למס הכנסה על ידי ניצול של פסקי-דין, פטורים, והטבות מס שיש לו זכות לקבל.
כדי למצוא את הפטורים וההטבות שאתה זכאי להם, יש לחקור את חוקי המס במדינתך ולהבין את התנאים הדרושים להם. ייתכן וייעוץ מקצועי יכול לעזור לך להבין את האפשרויות שלך.
בעלי עסק עצמאיים המוגדרים בתור פטורים חייבים לעמוד ברף הכנסות שנתי שנמוך מ-100 אלף ש"ח בשנת מס. החישוב מתייחס אל סך כל ההכנסה ולא הרווח, משמע, לא אפשרי לנכות מסכום זה הוצאות. חשוב אם כן לקראת סוף השנה האזרחית לוודא שהתקבולים לא עולים על 100 אלף ש"ח.
אפשר להתנהל מול רשויות המס באופן עצמאי, אך הדבר עלול לקחת לכם זמן גם עבור עצמאיים וגם עבור שכירים. מומלץ אם כן לשכור חברה מקצועית העוסקת בתחום הפיננסים ולקבל ליווי מקצועי ואישי על מנת למקסם את הטבות המס וקבלת ההחזרים באופן מלא.
מלאו את השאלון עכשיו וגלו כמה החזר מס מגיע לכם:

אינדיגו בפייסבוק | אינדיגו באינסטגרם | אינדיגו בגוגל

אינדיגו ביוטיוב | המייל שלנו: office@indigofinance.co.il

רוצים לדעת כמה כסף מגיע לכם? מלאו את השאלון לחישוב החזר מס צפוי
צרו איתנו קשר

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

לוגו אינדיגו פיננסים
או בטלפון