מחשבון מס הכנסה לגמלאים

בשביל לבדוק את הטבות המס של גמלאים מומלץ לפנות אל מחשבון מס הכנסה לגמלאים. רשות המיסים מקנה לקבוצות מסוימות באוכלוסייה הקלות מס והטבות שונות, גמלאים ופנסיונרים משתייכים לאחת הקבוצות עם הכי הרבה הטבות והקלות ולכן חשוב לוודא האם הם זכאים להחזרי מס. חלק מההטבות ניתנות במהלך השנה וניתן לדרוש אותן רק באמצעות בקשה להחזר מס. רוצים לדעת על אילו הטבות אנחנו מדברים וכיצד תוכלו לשמור על הכסף שמגיע לכם? הכול כאן:

 

הטבות מס על רווחי הון

במדינת ישראל שיעור המס על רווחי הון עומד על 25%. במטרה לעודד את הגמלאים לחסוך לפנסיה, מדינת ישראל מעניקה להם הטבות מאוד משמעותיות על רווחי ההון. הטבות אלו מאוד משתלמות והופכות את אפיק החיסכון הזה למאוד מאוד משתלם. את הסכום מדויק ניתן לחשב באמצעות מחשבון מס הכנסה לגמלאים.

שיעורי המס הנדרשים לתשלום נקבעים לפי מדרגות:
– עד 74,880 ש"ח, הגמלאי ישלם 10% מס במקום 25%.
– מ- 74,881 ש"ח – 107,400 ש"ח, הגמלאי ישלם 14% מס במקום 25%.
– מ- 107,401 ש"ח – 172,320 ש"ח, הגמלאי ישלם 20% מס במקום 25%.

 

הטבות מס על תשלום פנסיה

כל אדם שהגיע לגיל הפרישה זכאי להטבות מס בנוגע לתשלומי הפנסיה, נכון לשנת 2022 גיל הפרישה הוא 62 לנשים ו- 67 לגברים. ההטבה היא פטור עד לתשלום של 4,425 ש"ח בחודש. פטור זה לא מתקבל אוטומטית ויש לבצע עבורו קיבוע זכויות על ידי הגשת בקשה לקבלת החזר מס גמלאים. פרטים נוספים על כך בהמשך המאמר.

 

הטבות מס בעקבות מעבר של הפנסיונר לבית אבות

גמלאים רבים נאלצים או בוחרים לעבור לגור בבתי אבות ולעיתים מחליטים למכור את הדירה שלהם או להשכיר את הדירה. שני האירועים האלו הם אירועי מס ונדרשים בתשלומי מס. בנוסף, המעבר לבית אבות הוא לא מעבר זול ולכן במקרים אלו הפנסיונרים מקבלים הטבות שונות:

1. פטור מתשלום מס שבח – בעת מכירת דירה הפנסיונרים זכאים לפטור מתשלום מס שבח, פטור מתשלום מס על הרווח ממכירת הדירה אך ורק בתנאי שניתן להוכיח כי הכספים של מכירת הדירה יעזרו לממן את המעבר לבית האבות.
2. פטור מתשלום מס הכנסה על שכר דירה – גם אם גובה השכירות עובר את תקרת הפטור הרגילה (שהיא 5,196 ש"ח) הפנסיונר יהיה זכאי לפטור מתשלום המס אם הוא יוכל להוכיח כי הוא עובר לבית אבות.

 

מחשבון מס הכנסה לגמלאים

הגשת בקשה להחזר מס

אם ביצעתם בדיקה ע"י מחשבון מס הכנסה לגמלאים ונמצאתם זכאים להחזר, תוכלו להגיש בקשת החזר מס. שימו לב כי רוב ההטבות שציינו לא ניתנו באופן אוטומטי ולכן הגשת הבקשה היא חשובה והכרחית למימוש הזכויות שלכם.

כדי להגיש את הבקשה תצטרכו לבצע תהליך שנקרא קיבוע זכויות, וזאת על מנת ליידע את רשות המיסים כי אתם גמלאים ואתם רוצים לממש את הזכויות המגיעות לכם. על מנת לבצע את התהליך, עליכם למלא טופס 161 ד' ולצרף אותו לבקשת ההחזר.

תוכלו להגיש את הבקשה דרך אתר האינטרנט של רשות המיסים בקלות ובמהירות ועומדות לפניכם גם אפשרויות שונות כמו שליחת הבקשה בדואר או הגעה פיזית לסניפי רשות המיסים. בקשת רשות המיסים החזר מס דורשת מילוי טופס החזר מס וצירוף מסמכים רלוונטיים כמו אישור על קצבאות, צילום תעודת זהות, אישור על אישור ניהול חשבון בנק ועוד. אם תימצאו זכאים להחזר תקבלו אותו ישירות לחשבון הבנק שלכם.

 

פנסיונרים? תוכלו לדרוש את הכספים שמגיעים לכם גם בדיעבד

מאחר ומגיעים לפנסיונרים כל כך הרבה הטבות וזכויות, הטבות אלו מצטברות וסכומי ההחזר מצטברים גם הם. רשות המיסים מאפשרת להגיש בקשת החזרי מס הכנסה עד 6 שנים אחורנית ולכן סכומי ההחזר גבוהים במיוחד. אם אתם פנסיונרים אל תוותרו על הזכויות שלכם, נצלו את הכסף, תיהנו ממנו ודאגו שהוא יחזור אליכם בחזרה. אם אתם מרגישים בלבול בנוגע להגשת הבקשה, תמיד תוכלו להיעזר בבן משפחה או לפנות לחברה מקצועית שתגיש את הבקשה עבורכם.

 

אני פנסיונר, איך אדע אם אני זכאי להחזר מס?

באתר רשות המיסים ובאתרים נוספים ברחבי הרשת תוכלו למצוא מחשבון מס הכנסה לגמלאים. תוכלו להזין את הפרטים והנתונים שלכם ולבדוק האם אתם זכאים להחזר מס והאם אתם זכאים להטבות שעדיין לא מימשתם.

 

איך מגישים בקשה להחזר מס?

אם ביצעתם בדיקת מחשבון מס הכנסה לגמלאים ויצאתם זכאים להחזר, תוכלו להגיש בקשת החזרי מס לרשות המיסים. תוכלו להגיש את הבקשה דרך אתר האינטרנט, דרך הדואר או דרך הגעה לסניף רשות המיסים. במידת הצורך תוכלו לפנות לחברה מקצועית ולהיעזר בה בשליחת הבקשה.

 

לסיכום, מחשבון מס הכנסה לגמלאים יכול לחסוך לכם הרבה כסף!

אם אתם גמלאים, אתם כנראה כבר לא עובדים ואתם מסתמכים על הכסף שאתם מקבלים מקצבאות ומכספי הפנסיה, הכסף הזה הוא חשוב וספור לרובכם. לכן, עליכם לשמור עליו בקפידה ולבדוק האם מגיעים לכם כספים נוספים שאתם לא מודעים אליהם. בדיקת הזכאות להחזר מס ולהטבות דרך מחשבון מס הכנסה לגמלאים היא חשובה והכרחית. תוכלו לבצע את הבדיקה בעצמכם או להיעזר בחברה מתמחה ומקצועית כמו חברת אינדיגו פיננסים. כך תוכלו להיפטר מכאבי הראש ולקבל את הכסף שמגיע לכם במהירות ובקלות.

 

הקראת המאמר לבעלי מוגבלויות:

2/5 - (1 vote)
לקבל החזר כספי מהמדינה
ראיון על ידי המראיין והמגיש גדי סוקניק מראיין את נאור אזולאי מנכ"ל אינדיגו פיננסים על החזרי מס לשכירים
נגן וידאו
שיתוף המאמר ברשתות החברתיות:
רוצים לדעת כמה כסף מגיע לכם? מלאו את הטופס ונחזור אליכם עוד מספר דקות
צרו איתנו קשר

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

לוגו אינדיגו פיננסים
או בטלפון