מדד תשומות בנייה

במצב שבו בוחרים לרכוש דירה דרך קבלן המחיר של עלות חומרי הגלם מבוסס על מדד תשומות בנייה.

יש לכך חשיבות רבה עבור קבלנים, וזאת בשל השינויים שיכולים להיות בעלות חומרי הגלם שהם עושים בהם שימוש לבנייה של הפרויקט, וזאת במיוחד בהתחשב בעובדה שכל פרויקט נמשך לרוב מספר שנים עם סיומו.

גובה התשלום יהיה מבוסס על יתרת התשלום שלכם לקבלן, כך שאם לאחר מספר שנים יש עליה 5% בגובה מדד תשומות בנייה, הרי שתצטרכו לשלם 5% מסך יתרת התשלום שלכם לקבלן.

במקרים מסוימים הסכומים האלה יכולים להצטבר לסכומים גבוהים למדי, וקורה מצב שבו אנשים מוצאים את עצמם נאלצים לשלם סכומים משמעותיים לאחר סיום הפרויקט.

היכרות מקדימה עם תנאי הרכישה והזכויות שלכם תעזור לכם להבין לקראת מה אתם הולכים ולא רק בהיבט של מדד תשומות בנייה, אלא גם מבחינת תשלום מס וקבלת החזר מס בנסיבות מסוימות.

נמליץ לכם בחום להתייעץ עם רואה חשבון שיוכל להעניק לכם ייעוץ מקצועי בנושאים הללו ולהסביר לכם על כל השיקולים שצריכים לעמוד לנגד עיניכם בסופו של דבר. זה יוכל לעזור לכם לקבל החלטות מבוססות.

 

כמה מס אתם צריכים לשלם ומה צריך לדעת על מדד תשומות בנייה?

באותה מידה שכאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן, צריך להביא בחשבון מדד תשומות בנייה, גם כאשר מוכרים דירה צריך להביא בחשבון מס שבח.

אם אתם תוהים מה זה מס שבח, אז זהו מס ש

חל על מכירת מקרקעין בישראל.

גם במקרים מהסוג הזה שבהם מוכרים דירה, רצוי להתייעץ עם רואה חשבון כדי להבין איך אתם יכולים לצמצם את חבות המס שלכם.

לאחר שתתייעצו עם רואה חשבון אנו בטוחים שיהיה לכם יותר ברור מה אתם יכולים לעשות ומהם כל השיקולים שצריכים לעמוד לנגד עיניכם במישור הזה.

כך שיהיה כדאי לכם לקחת זאת לתשומת ליבכם ולעשות כל מה שאתם רק יכולים על מנת לבחור נכון וללכת על האפשרות הטובה ביותר שאתם יכולים לחשוב עליה.

בשל המורכבות שיכולה להיות למערכת המיסים והדרך שבה הם חלים על כל אחד מאתנו בסוגים שונים של עסקאות מקרקעין, זה יהיה חכם מצדכם להתייעץ עם רואה חשבון בכל פעם שמשהו לא ברור לכם.

ייעוץ מקצועי של רואה חשבון יוכל לפתור לכם את כל הלבטים ולאפשר לכם להבין היטב כמה אתם צפויים לשלם והאם יש דברים נוספים שאתם צריכים לקחת בחשבון.

כך שאם אתם מוטרדים מהנושא של מדד תשומות בנייה או ששואלים את עצמכם לגבי מס רכישה דירה ראשונה, הרי שאנו בטוחים שרואה חשבון יוכל לפרט עבורכם בכל המקרים הללו.

 

מדד תשומות בנייה

תבררו האם אתם זכאים להחזר מס ותקבלו מידע על מדד תשומות בנייה

קבלת החזר מס רכישה על קרקע יכולה להתבצע על ידי מילוי טופס בקשה לתיקון שומה ועמידה בכל התנאים שמציבה רשות המיסים.

במקרה ואתם אכן זכאים, תוכלו לצמצם את מס הרכישה שלכם מ-6 אחוזים ל-5 אחוזים.

בכל אופן, תמיד רצוי להתייעץ מראש עם רואה חשבון לגבי מס וגם מדד תשומות בנייה כדי להבין האם אתם אכן מנצלים את הזכויות שלכם באופן מלא ועושים כל מה שצריך כדי להקל על עצמכם מהבחינה הזו.

אנו בטוחים שלאחר שתפנו אל רואה חשבון בנושא של ממד תשומות בנייה, מס רכישה וכל מה שמסביב, יהיה לכם ברור יותר כיצד עליכם לפעול כדי למקסם את הזכויות שלכם ואת חבות המס.

כך תוכלו להיות רגועים ולדעת שאתם לא מתפשרים באף היבט שנוגע לדרך שבה אתם משלמים מס.

כמובן שכאשר אתם מחליטים לפנות אל רואה חשבון כדי לקבל ייעוץ, זה יהיה קריטי שיהיה מדובר באחד עם ניסיון רב שנים והבנה מעמיקה.

כך הוא יוכל להרחיב בפניכם על כל השיקולים החשובים שצריכים לעמוד לנגד עיניכם והדברים שאתם צריכים לקחת לתשומת ליבכם במובן הזה.

רואה החשבון יוכל לספק לכם תשובות לכל השאלות שמטרידות אתכם ולעזור לכם להבין מה אתם יכולים לעשות כדי להיות במצב טוב יותר.

אנו בטוחים שזה יוכל להקל עליכם במידה ניכרת ולעזור לכם להחליט בדיוק איך אתם מעדיפים לפעול בסופו של דבר.

מעוניינים בשירות מקצועי של רואה חשבון מנוסה שיוכל לפרט עבורכם על מדד תשומות בנייה ותשלומי מס כחלק מרכישה או מכירה של דירה?

אתם מוזמנים ליצור קשר עם אינדיגו כבר בזמן הקרוב ולקבל שירות מקצועי ואדיב שיענה על כל הציפיות שלכם.

שאלות נפוצות

מה זה מדד תשומות הבנייה?

זהו מדד שקובע שינויים בשווי חומרי הגלם לאורך תקופת הבנייה, וכתוצאה מכך גם עלייה בתשלום שצריך להעביר לקבלן בסיום הפרויקט.

מה זה מס שבח?

זהו מס שחל על מכירת מקרקעין במדינת ישראל. כדי לברר את גובה המס או לצמצם אותו, רצוי להתייעץ עם רואה חשבון.

 

הקראת המאמר לבעלי מוגבלויות:

Rate this page
לקבל החזר כספי מהמדינה
ראיון על ידי המראיין והמגיש גדי סוקניק מראיין את נאור אזולאי מנכ"ל אינדיגו פיננסים על החזרי מס לשכירים
נגן וידאו
שיתוף המאמר ברשתות החברתיות:
רוצים לדעת כמה כסף מגיע לכם? מלאו את השאלון לחישוב החזר מס צפוי
צרו איתנו קשר

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

לוגו אינדיגו פיננסים
או בטלפון