כמה מיסים משלם עצמאי

לאחרונה יותר ויותר אנשים הופכים לעצמאיים. אולי זו הקורונה שהביאה עלינו לא מעט תובנות של עבודה מכל מקום בעולם, בכל שעה, או אולי פשוט אנשים גילו את עצמם. כך או כך, חשוב מאוד להבין כמה מיסים משלם עצמאי על מנת להצליח גם להתנהל בירוקרטית.

מיד תגלו אילו מיסים עצמאיים משלמים, למה חשוב שיהיו מלווים באנשי המקצוע הטובים ביותר, ובכלל, מאיפה מתחילים? כל התשובות כאן. 

 

כמה מיסים משלם עצמאי – לפני הכל נדבר על החזרים

כל העצמאיים מחויבים להגיש דוחות למס הכנסה מדי שנה.למרות זאת חלקם אינם יודעים כמה מיסים משלם עצמאי. דוחות אלו מוגשים באמצעות טופס 1301 המיועד במיוחד לעצמאים.

חשוב להבין את התהליך כדי להבטיח עמידה בחוק, וכמובן, מומלץ שלא לעשות זאת לבד אלא להסתייע באנשי המקצוע הטובים ביותר לשם כך. טרם נדבר לעומק על המיסים עצמם, בואו נבין בדיוק מהם זיכויים ממס הכנסה לעצמאיים.

זיכויים ממס הכנסה לעוסק פטור או מורשה יכולים להשפיע באופן משמעותי על סכום המס שאתם מלשמים.

זיכויים אלו זמינים למטרות שונות, כגון קצבאות ילדים, חינוך ועוד. חשוב לדעת מהן נקודות זיכוי במס הכנסה להם אתם זכאיים כי זיכויים אלו מפחיתים גם את כמות המיסים שעליכם לשלם למס הכנסה.

כמה מיסים משלם עצמאי – אל מי פונים?

כולם רוצים לדעת כמה מיסים משלם עצמאי ויש לכך סיבה. כאשר מדובר על עצמאיים חשוב מאוד שיהיה לכל עצמאי ועצמאית רואה חשבון שמלווה אותם או חברה מקצועית לה צוות מיומן של יועצי מס, רואי חשבון ועורכי דין על מנת להבין איזה זיכויים הם יכולים לקבל, ובסופו של דבר כך גם ידעו אילו מיסים הם צריכים לשלם.

ההחזרים הם בעיקר שיעור המס משתנה בהתאם לרמת ההכנסה שלכם. כאשר מפרנסים גבוהים יותר משלמים אחוז גבוה יותר. רישום מדוקדק של ההכנסות וההוצאות הוא חשוב מאד לחישובים מדויקים.

אם בכל זאת אתם רואים צורך לבדוק את האינדיקציה הכללית לקבלת החזרי המס, שימוש במחשבון החזרי מס יכול לספק הערכות המבוססות על ההכנסות, ההוצאות והניכויים.

זהו כלי שימושי שיעזור לתכנן את הכספים ביעילות טרם פניה אל איש מקצוע. 

כמה מיסים משלם עצמאי

אילו מיסים משלמים עצמאיים?

עצמאים בישראל חייבים להתמודד עם המורכבות של החזרי מס הכנסה זיכויים ושיעורי המס.

שמירה על מידע ושימוש בכלים כמו מחשבון מס נטו לעצמאיים ומחשבוני החזרי המס יכולים לעזור לייעל את מצב המס ולהבטיח עמידה בתקנות המס זאת בהנחה ואינכם מלווים באנשי המקצוע.

כך או כך, הנה מה שחשוב לדעת לגבי כמה מיסים משלם עצמאי ואילו סוגים:

מס הכנסה

עצמאים בישראל מחויבים בעיקר במס הכנסה על רווחיהם. שיעורי מס ההכנסה לעצמאים הם פרוגרסיביים, כאשר מפרנסים גבוהים יותר משלמים מסים באחוז גבוה יותר מהכנסתם. 

המוסד לביטוח לאומי

גם כאשר מדובר על ביטוח לאומי כמה מיסים משלם עצמאי היא שאלת השאלות. כעצמאים אתם גם מחויבים בהפרשות לביטוח לאומי.

הפרשות אלו מעניקות לכם הטבות סוציאליות, לרבות ביטוח בריאות, חופשת לידה ודמי אבטלה. הסכום שאתם משלמים הוא תלוי גודל ההכנסה שלכם.

מס ערך מוסף 

אם ההכנסה השנתית שלכם עולה על סף מסוים, ייתכן שתידרשו לגבות מס ערך מוסף (מע"מ) על הסחורה או השירותים שלכם. עליכם לדווח ולהעביר את המע"מ שנגבה לרשות המסים באופן שוטף.

מיסים עירוניים

חלק מהעיריות בישראל גובות מיסים מקומיים על עצמאים על סמך פעילותם העסקית ומיקומם. מסים אלה עשויים להשתנות מעירייה אחת לאחרת, והם מוערכים בדרך כלל מדי שנה. כך ניתן לדעת כמה מיסים משלם עצמאי בהיבט זה.

ביטוח בריאות ממלכתי

בנוסף לדמי ביטוח לאומי, עצמאים נדרשים גם לשלם דמי ביטוח בריאות לאומי. תשלומים אלו מכסים את הביטוח למערכת הבריאות הציבורית ומבוססים על הכנסתם.

מס ארנונה

אם אתם מפעילים את העסק שלכם ממקום פיזי, ייתכן שתהיו חייבים במס רכוש, הידוע גם בשם ארנונה. סכום הארנונה שעליכם לשלם תלוי בגודל הנכס, מיקומו ושימושו.

מס רווחי הון

אם אתם מוכרים נכסים כגון נדל"ן, מניות או השקעות אחרות, ייתכן שתחויבו במס רווחי הון על הרווח שאתם מרוויחים מעסקאות אלו. שיעור המס יכול להשתנות בהתאם לסוג הנכס ולכמה זמן שהחזקתם בו.

מס יבוא ומכס

אם העסק שלכם כרוך בייבוא סחורות או חומרים, תצטרכו לקחת בחשבון מס יבוא ועמלות מכס בעת חישוב העלויות הכוללות שלכם.

חשוב לציין שחוקי המס ותקנות המס בישראל עשויים להשתנות, ולכן מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך בתחום המס או רואה חשבון המתמחה בדיני המס בישראל.

אם אתם תוהים הרבה מעבר לנושא של כמה מיסים משלם עצמאי וזקוקים פשוט לליווי מקצועי, אנשי המקצוע יכולים לספק לכם הכוונה מותאמת אישית ולעזור להבטיח שתעמדו בהתחייבויות המס שלכם תוך אופטימיזציה של מצבכם הפיננסי כעצמאיים.

 

מאיזה סכום משלמים מס הכנסה?

תהיתם כמה מיסים משלם עצמאי ומאיזה סכום? על פי מדרגות מס הכנסה לעצמאיים, על הכנסה שנתית של עד כ77,400 ₪ שעור המס יעמוד על 10 אחוזים.

על הכנסה שנתית שנעה בין 77,401 ועד ל11,880 ₪ שיעור המס יעמוד על 14 אחוזים.

על הכנסה שנתית שנעה בין 110,881 ועד ל178,080 ₪ שיעור המס עומד על 20 אחוזים.

על הכנסה שנתית בין 178,081ו עד ל247,440 ₪ שעור המס יעמוד על 31 אחוז.

למעשה, עד להכנסה של 663,241 ₪ אחוז שעור המס יגדל, עד ל50 אחוז. 

חברת אינדיגו היא מהחברות המובילות בישראל בתחום המיסים והחזרי המס. החברה מציעה לכם מחלקה שלמה שתטפל בכם.

במחלקה זו צוות מיומן ומקצועי של רואי חשבון, עורכי דין, יועצי מס, וסוכני ביטוח וכל זאת על מנת שתוכלו לעבור תהליך קל, מהיר ונגיש ולקבל את ההחזרים המקסימליים בהתאמה האישית אליכם ולקבל טיפול מלא במיסים שאתם משלמים כולל הכוונה, הנחיה והדרכה. צרו קשר כבר עכשיו.

 

השמעת המאמר לכבדי ראייה

Rate this page
כל העצמאים ולא משנה באיזה תחום הם עוסקים או אם פטורים או מורשים, חייבים להגיש דוחות למס הכנסה מדי שנה.
זיכויים ממס הכנסה הם ניכויים המוחלים כדי להפחית את חבות המס הכוללת שלכם. הם יכולים להוות לשימוש של מגוון מטרות, ובאים מתוך קריטריונים מסוימים מאד.
שיעור המס על הכנסה לעצמאים בישראל משתנה בהתאם לרמת ההכנסה שלכם, כאשר המפרנסים הגבוהים יותר משלמים אחוז גבוה יותר.
אפשר להעריך את החזר המס שלכם באמצעות מחשבון החזר מס, שלוקח בחשבון את ההכנסות, ההוצאות והניכויים שלכם. מעבר לכך, כמובן שכדאי להיוועץ ברואה חשבון ואנשי מקצוע מהטובים בתחום.
מלאו את השאלון עכשיו וגלו כמה החזר מס מגיע לכם:

אינדיגו בפייסבוק | אינדיגו באינסטגרם | אינדיגו בגוגל

אינדיגו ביוטיוב | המייל שלנו: office@indigofinance.co.il

רוצים לדעת כמה כסף מגיע לכם? מלאו את הטופס ונחזור אליכם עוד מספר דקות
צרו איתנו קשר

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

לוגו אינדיגו פיננסים
או בטלפון