מס הכנסה שלילי

מס הכנסה שלילי הוא מענק כספי הניתן לאנשים מסוימים שההכנסה שלהם היא נמוכה, לעומת זאת, החזרי מס הכנסה הם החזרים כספיים שניתנים בעקבות תשלום עודף למס הכנסה.

מענק העבודה ניתן על מנת לצמצם פערים ולכן כדאי לנצל אותו אם אתם זכאים. במאמר הבא נסביר מהו מענק העבודה? מי יכול לקבל אותו? וכיצד מגישים את הבקשה? המידע הוא חשוב ולא כדאי לכם לפספס אותו:

 

מהו מס הכנסה שלילי?

כאשר אומרים החזר מס שלילי או מס הכנסה שלילי מתכוונים למענק עבודה. מענק עבודה הוא סכום כספי שניתן מהמדינה למשפחות או יחידים, הסכום נועד לעזור לצמצם פערים כלכליים.

 

מי זכאי לקבלת מענק עבודה?

מדינת ישראל ורשות המיסים הגדירו מספר קריטריונים לקבלת המענק. הקריטריונים הנבדקים הם גובה ההכנסה של היחיד או המשפחה בשנת מס, האם ההורה נחשב יחיד או לא ומספר הילדים שיש לו.

הנה רשימת הזכאות המפורטת נכון לשנת 2021, בכל שנה תנאי הזכאות משתנים ולכן חשוב לבדוק את הקריטריונים טרם הגשת הבקשה-

איזה אוכלוסייה זכאית למענק?טווח ההכנסה המזכה במענק
בני 23 ומעלה – הורים לילד אחד או שניים.כאשר הכנסה חודשית ממוצעת היא בין 2,130 – 6,420 ש"ח.
בני 23 ומעלה – הורים ל- 3 ילדים או יותר.כאשר הכנסה חודשית ממוצעת היא בין 2,130 – 7,030 ש"ח.
הורים יחידים – הורים לילד אחד או שניים.כאשר הכנסה חודשית ממוצעת היא בין 1,310 – 9,710 ש"ח.
הורים יחידים – הורים ל- 3 ילדים או יותר.כאשר הכנסה חודשית ממוצעת היא בין 1,310 – 11,860 ש"ח.
בני 55 ומעלה – ללא תלות אם יש ילדים או במספרם.כאשר הכנסה חודשית ממוצעת היא בין 2,130 – 6,420 ש"ח.
נשים בגיל 60-67.כאשר הכנסה חודשית ממוצעת היא בין 800 – 7,750 ש"ח.

אם בשנת המס שעליה היחיד רוצה לקבל את המענק, היחיד היה בעל דירת מגורים של מעל 50% מזכות מקרקעין, הוא לא יהיה זכאי לקבל את המענק. בנוסף, אם השכיר קיבל שכר ממעסיק שהינו קרוב משפחה שלו הוא לא יהיה זכאי לקבל את המענק.

 

מהו הסכום הכספי שניתן לקבל ממענק עבודה?

גובה מענק העבודה משתנה בהתאם למספר קריטריונים: האם ההורה הוא הורה יחיד או לא, מספר הילדים שברשותו וגם גובה ההכנסה החודשית.

בממוצע, מענק עבודה עומד על 4,000 ש"ח בשנה. זכרו זהו הממוצע ומשפחות או יחידים עם הכנסה יותר מועטה או מספר ילדים יותר גדול, יוכלו לקבל יותר בהתאם לקריטריונים.

אמנם בחישוב חודשי, מדובר על קצת יותר מ- 300 ש"ח בחודש, אך זהו סכום שיכול לשנות מציאות כלכלית של משפחה שמתקשה.

 

איך מקבלים את מענק העבודה?

על מנת לקבל מס הכנסה שלילי, כלומר את מענק העבודה, עליכם להגיש תביעת מענק עבודה.

הגשת התביעה אינה מצריכה הגשת מסמכים כמו תלושי שכר, היא מצריכה רק מילוי של פרטים אישיים, תצלום תעודת זהות וצ'ק מבוטל עם מספר חשבון הבנק שלכם. במידת הצורך, יבקשו ממכם מסמכים נוספים.

את התביעה תוכלו להגיש לרשות המיסים דרך אתר האינטרנט שלהם, דרך הדואר או דרך אחד הסניפים.

אם תימצאו זכאים, תקבלו את המענק ישירות לחשבון הבנק שלכם. אם לא תימצאו זכאים, תדעו שיש לכם את האפשרות לערער על ההחלטה בתוך 30 ימים מהיום בו קיבלתם את התשובה.

 

מס הכנסה שלילי

לא רק מס הכנסה שלילי, גם החזרי מס!

גם בהכנסות נמוכות צריך לשלם מס, לעיתים נקודות הזיכוי לא מעודכנות או שמדרגת המס לא חושבה כראוי. תוכלו להגיש בקשה להחזרי מס על מנת לבדוק אם אתם זכאים להחזרים.

אם אתם בעלי הכנסות נמוכות וזכאים למענק עבודה, כספי החזרי המס יכולים לעזור מאוד למציאות הכלכלית. את הבקשה להחזרי המס ניתן להגיש עד 6 שנים אחורה. יכול להיות שתהיו זכאים לסכומי כסף בחזרה עבור השנים האחרונות, אל תוותרו על ההזדמנות.

לסיכום, מס הכנסה שלילי שווה כסף שלא ידעתם שיכול להגיע לכם

המציאות הכלכלית והיום יומית, משאירה רבים מבולבלים.

למרות הקושי, חשוב להבין כי מדינת ישראל היא מדינת רווחה ששואפת לדאוג לכל האזרחים שלה. במקרים מסוימים ניתן לנצל את נקודות הזיכוי כהטבות מס משתלמות ובמקרים אחרים ניתן להגיש תביעה למענק עבודה ולקבל מענק כספי.

למרות שאולי נראה לכם שהסכום לא גבוה וההתעסקות לא שווה את זה, חשבו פעמיים. מדובר על הטבה שיכולה לעזור לכם בכלכלה העצמית ושל בני משפחתכם. תמיד תוכלו להיעזר בחברות מקצועיות על מנת לבצע בדיקת החזר מס שלילי או להגיש את הבקשה בקלות ובמהירות, חברות כמו אינדיגו פיננסים.

 

האם מקבלים את מענק העבודה באופן אוטומטי?

לא. מס הכנסה שלילי יכול להתקבל רק אם מגישים בקשה יזומה, כלומר מגישים תביעה לרשות המיסים לקבלת מענק העבודה.

 

האם ניתן להגיש את התביעה למענק עבודה באופן רטרואקטיבי?

כן. החזרי מס ניתן לעשות ע״י בקשה להחזר, את הבקשה ניתן להגיש עד 6 שנים אחורה, לעומת זאת ניתן להגיש תביעה למענק עבודה רק שנתיים אחורה. עד סוף שנת 2022 ניתן להגיש בקשה למענק עבודה עבור שנת 2021 ושנת 2020. להגשת בקשה להחזר מס הכנסה שלילי / מענק עבודה – לחץ כאן

 

הקראת המאמר לבעלי מוגבלויות:

5/5 - (2 votes)
מס הכנסה שלילי הוא מנגנון המאפשר החזר מס לאנשים בעלי הכנסה נמוכה, במטרה לעזור להם להתמודד עם העלויות הגבוהות של החיים. המנגנון מיועד לאנשים שהכנסתם מתחת לרמה מסוימת והם עובדים ושולמים מס הכנסה.
הזכאות למס הכנסה שלילי נקבעת לפי מספר קריטריונים, כולל הכנסה חודשית, מספר שעות עבודה בשבוע ומספר הילדים במשפחה. עליך לבדוק אם אתה עומד בקריטריונים הנדרשים באתר הרשות המסים או במקומות אחרים שמספקים מידע על הנושא.
לרוב, הבקשה למס הכנסה שלילי מתבצעת אוטומטית דרך ההצהרת השנתית למס הכנסה. אם אתה עומד בקריטריונים, הרשות המסים תחשב את הסכום לו אתה זכאי ותעביר אותו אליך.
כן, ישנם הבדלים בקריטריונים לפי מגדר. לעיתים, הקריטריונים לנשים, במיוחד לאמהות רווקות, יכולים להיות שונים מאלה לגברים, במטרה לתמוך בקבוצות אלה באופן מיוחד.
מלאו את השאלון עכשיו וגלו כמה החזר מס מגיע לכם:

אינדיגו בפייסבוק | אינדיגו באינסטגרם | אינדיגו בגוגל

אינדיגו ביוטיוב | המייל שלנו: office@indigofinance.co.il

רוצים לדעת כמה כסף מגיע לכם? מלאו את הטופס ונחזור אליכם עוד מספר דקות
צרו איתנו קשר

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

לוגו אינדיגו פיננסים
או בטלפון