החזר מס כמה שנים אחורה

התקופה בה יש להגיש דוחות למס הכנסה היא תקופה מאד מאתגרת עבור כל אחד ואחד. אם מדובר בעצמאיים הרי שיש להגיש בכל שנה מחדש דוחות מאוד מדוייקים וברמה מקצועית. 

גם כאשר מדובר על שכירים, אפשר בהחלט לבצע החזר מס כמה שנים אחורה וחשוב לבדוק זאת היטב באמצעות החברות המתאימות המקצועיות, או אנשי המקצוע המתאימים לכך. איך החזר מס מתבצע, מה התהליך, כמה שנים אחורה אפשר לבצע ובכלל, האם כדאי להגיש לבד? כל התשובות כאן במיוחד בשבילכם. 

 

החזר מס כמה שנים אחורה – כל מה שחשוב שתדעו

בין אם אתם עצמאיים ובין אם אתם שכירים, החזר מס הוא אחד הנושאים החמים ביותר עליו כולם חושבים, שואלים ותוהים. מדובר למעשה בהחזר של כסף שאתם כבר משלמים בין אם דרך תלוש המשכורת כשכירים, ובין אם כעצמאיים. ועל כן, אחת השאלות הנפוצות ביותר בכל הנוגע להחזרי המס היא כמה שנים אחורה ניתן לתבוע עבור ההחזרים. התשובה היא די פשוטה. 

בישראל ניתן לתבוע החזר מס עד חמש שנים אחורה. המשמעות היא שאם שילמתם יתר על המידה את המסים שלכם או שאתה זכאים לניכויים או לפטור כלשהו בחמש השנים האחרונות, תוכלו להגיש בקשה לקבל את כספכם בחזרה. 

חשוב להבין, סוג זה של החזר מס כמה שנים אחורה חל על אנשים ששילמו יותר מס הכנסה ממה שהם חייבים בהתבסס על הרווחים שלהם בפועל. בין אם אתם שכירים או פרילנסרים, אם היו לכם ניכויים מופרזים מהשכר או מההכנסה העסקית שלכם, ייתכן שאתם זכאיים לכספים המגיעים לכם מטעם החזר מס הכנסה בהליך בירוקרטי מסודר. 

אחרי כמה שנים אחורה מקבלים החזר מס

הם קיימים החזרי מס לשכירים?

החזרי המס גם כאשר מדובר בשכירים תלויים בגורמים שונים. לרבות הכנסתם, ניכויים ופטורים. אם שילמתם יותר מיסים ממה שאתם חייבים סביר להניח שאתם זכאים להחזר מס כמה שנים אחורה. שכירים יכולים להגיש בקשה גם עבור החזר מס שבח באופן כללי אם יש ברשותם נכס שנמכר. וזאת ללא קשר לתום שנת המס. ניתן גם לתבוע החזרים עד חמש שנים לאחור. 

חשוב שתשמרו תלושי שכר, קבלות, רישומי ניכויים או כל תיעוד שיכול לסייע לכם לקבלת ההחזר. בין אם אתם מחפשים החזרי מס לצורך חיסכון או לצורך אחר, חשוב שתבינו את התהליך ויתרה מכך, חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע לשם כך, גם כשכירים. 

כאשר אתם שכירים המעסיק לא יספר לכם כיצד אתם יכולים לבצע החזרים. רואה החשבון של העסק, לא יסייע לכם. עליכם לעשות זאת בעצמכם, באמצעות רואה חשבון מטעמכם, וחשוב שתשכרו את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום לשם כך.

 

החזר מס כמה שנים אחורה באמצעות ניכויים ופטורים

ניכויים הם למעשה הוצאות שאתם יכולים להפחית מההכנסה שלכם, תוך הפחתת הסכום שעליו אתם חייבים במס. בדיקת החזר מס היא חשובה מאוד. הניכויים הנפוצים כוללים הוצאות רפואיות, עלויות חינוך ותרומות לצדקה שמזכים אתכם בהחזר מס כמה שנים אחורה. 

פטורים, לעומת זאת, הם סכומים מסוימים שאינם נכללים לחלוטין מההכנסה החייבת שלכם. ההבנה אילו ניכויים ופטורים חלים על מצבכם יכולה להשפיע באופן משמעותי על גובה החזר המס שלכם. תביעה להחזר מס יכולה להיות תהליך פשוט, אך ישנן טעויות נפוצות שאנשים עושים לעתים קרובות. הימנעות מטעויות ואילו הקטנות ביותר היא חשובה, וזאת על מנת להבטיח שתקבלו את מלוא ההחזר המגיע לכם. 

חלק מהטעויות הנפוצות כוללות דיווח שגוי של הכנסה, התעלמות מניכויים זכאים והחמצת המועד האחרון להגשת בקשת ההחזר שלכם. מודעות לטעויות פוטנציאליות שכאלו יכול לחסוך לכם זמן וכסף, ומעבר לכך, מלכתחילה אם תבצעו את התהליך בליווי מקצועי ואישי, ללא ספק זה יקל עליכם משמעותית.

 

מה תפקידם של אנשי המקצוע בתהליך זה?

חשוב לדעת שיש חשיבות גבוהה מאד לליווי מקצועי. כאשר מדובר על החזר מס כמה שנים אחורה והגשת מסמכים למס הכנסה ללא ספק חשוב לעשות זאת באמצעות אנשי מקצוע. לא כי אתם לא יכולים לבד, אפשר, רק שחשוב לשים לב לדקויות, לנושאים, למילוי נכון ולכך שאם אתם ממלאים בעצמכם עלולות להיות טעויות שיעלו לכם בזמן, ובכסף. בפרט, שכאשר יש איש מקצוע לידכם, אתם מקבלים מענה מלא, תמיכה, וטיפול יעיל בבירוקרטיה. 

אמנם ניתן בהחלט לבצע את תהליך החזר המס לבד, אך אנשים רבים בוחרים להיעזר באנשי מקצוע בתחום המס. יועצי מס ורואי חשבון מתמחים בענייני מס ויכולים לספק הכוונה מקצועית על מנת להבטיח שתקבלו את ההחזר המקסימלי האפשרי. הם יכולים גם לעזור לכם להתמודד עם המורכבויות של חוקי המס, במיוחד אם יש לכם מצבים פיננסיים מורכבים או השקעות. בחירה של אנשי מקצוע איכותיים שילוו אתכם תביא לתוצאות הטובות ביותר בהגשת ההחזרים. 

חברת אינדיגו, מהחברות המובילות בישראל בתחום הפיננסים, מעניקה שירות עבור החזרי המס בהתאמה אישית. החברה פעילה בשקיפות מלאה, ומאפשרת גם החזרי מס הכנסה לשכירים וגם לעצמאיים ליהנות מזכויות החזרי המס. 

לחברה צוות מקצועי, מיומן, שירות אדיב וסבלני וכל זאת לצד מקצועיות ברמה גבוהה מהסטנדרט. כי כשמדובר בנושא כל כך חשוב כמו החזר מס חשוב שתעשו זאת נכון, ובאופן מדויק.

 

השמעת המאמר לבעלי מוגבלויות:

Rate this page
כן, גם עצמאים יכולים להגיש בקשה להחזרי המס. בדומה לעובדים, הם יכולים לתבוע החזרים עד חמש שנים לאחור אם שילמו יתר על המידה את המסים שלהם או שיש להם ניכויים.
לא, אין סכום החזר מינימלי. בין אם אתם זכאיים להחזר קטן או משמעותי, אתם עדיין יכולים להגיש בקשה לקבלתו.
לא, החזרי המס אינם חייבים במס הכנסה. הם נחשבים כהחזר של מסים ששולמו ביתר ואינם נחשבים להכנסה חייבת במס.
זמן הטיפול בהחזרי המס יכול להשתנות. הזמן עשוי להימשך מספר שבועות עד מספר חודשים, בהתאם למורכבות המצב שלכם ולהיקף הבקשות להחזר המטופלות על ידי רשויות המס.
מלאו את השאלון עכשיו וגלו כמה החזר מס מגיע לכם:

אינדיגו בפייסבוק | אינדיגו באינסטגרם | אינדיגו בגוגל

אינדיגו ביוטיוב | המייל שלנו: office@indigofinance.co.il

רוצים לדעת כמה כסף מגיע לכם? מלאו את הטופס ונחזור אליכם עוד מספר דקות
צרו איתנו קשר

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

לוגו אינדיגו פיננסים
או בטלפון